Clasament final Cupa Ienopolis 2022

Fotbal liceu
Loc. I – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Loc. II – Liceul Teoretic Pâncota
Loc. III – Liceul tehnologic de transporturi auto “Henri Coandă” Arad
Fotbal gimnaziu
Loc. I – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Loc. II – Liceul Tehnologic “Sava Brancovici” Ineu
Loc. III – Liceul Teoretic Pâncota, Școala Gimnazială Zărand și Școala Gimnazială Galșa

Baschet
Loc. I – Liceul tehnologic de transporturi auto “Henri Coandă” Arad
Loc. I – Școala Gimnazială “Nicolae Bălcescu” Arad
Loc. II – Școala Gimnazială Șiria

 Handbal

Loc. I – Școala Gimnazială Sintea Mare

Cros
Gimnaziu fete
Loc. I – Ioanovici Abigail – Școala Gimnazială Cintei
Loc. II – Ioanovici Damaris – Școala Gimnazială Zărand
Loc. III – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Nicodin Iulia
Gimnaziu baieti
Loc. I – Ioanovici Iosua – Școala Gimnazială Cintei
Loc. II – Costea Denis Școala Gimnazială Cintei
Loc. III – Grama Stelian – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
La liceu
Loc. I – Talpă Daniel
Loc II – Talpă Viorel
Loc. III – Dumitrean Denis
Toți de la Liceul tehnologic de transporturi auto “Henri Coandă” Arad

Șah
Liceu
Fete
Loc. I – Bărbălan Maria – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Loc. II – Crișan Cristina – Palatul Copiilor Arad
Liceu
Baieti
Loc. I – Hălmăjan Iulian – Palatul Copiilor Arad
Loc. II – Csillag Alin – Liceul Teoretic Pâncota
Loc. III – Fascaș Rafael – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Gimnaziu
Fete
Loc. I – Marius Andra – Palatul Copiilor Arad
Loc. II – Crișan Alexandra – Palatul Copiilor Arad
Loc. III – Neamț Ana – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Gimnaziu baieti
Loc. I – Hălmăjan Fabian
Loc. II – Kohn Daniel
Loc. III – Petrovai Iosif
Toți de la Palatul Copiilor Arad

 Tenis de câmp
Baieti
Loc. I – Haneș Paul
Loc. II – Ponta Ionuț
Fete
Loc. I – Nicodin Iulia
Loc. II – Ciocan Alexia
Loc. III – Mocanu Maria

Educație rutieră
Toți participanții de la grădiniță au fost medaliați
Primar
Primar fete
1 Cristea Maya
2 Petcut Antonia
3 Oală Antonia
Toate de la Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Primar băieți
1Patko Cezar
2 Moga Rareș
3 Oală Robert
Toți de la Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Gimnaziu
Gimnaziu fete
1Haraș Marina
2 Balaban Diana
Ambele de la Școala Gimnazială Șimand
Gimnaziu băieți
1 Mureșan Alexandru
2 Silaghi Fabian
3 Sav Alex
Toți de la Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu

Aeromodele
Planor 1
Loc. I – Pui Larisa – Clubul Copiilor Brad
Loc II – Pui Nicoleta – Clubul Copiilor Brad
Loc. III – Ocheanu Răzvan – Clubul Copiilor Brad
Motoplanor termic
Loc I – Gulea Antonia – Palatul Copiilor Deva
Loc. II – Gabor Andrei – Clubul Copiilor Brad
Loc. III – Borbely Carla – Clubul Copiilor Brad
Motoplanor electric
Loc I – Cherecheș Bogdan – Palatul Copiilor Sfântul Gheorghe
Loc II – Manoli Mălina – Clubul Copiilor Brad
Loc III – Tripa Denisa – Clubul Copiilor Brad
Planor F1A
Loc 1 – Pui Larisa
Loc 2 – Nae Viorel
Loc 3 – Făcăleț Daniel
Toti de la Clubul Copiilor Brad
Aeromodele Clasament Zmeie
Loc 1 – Anisorac Bogdan
– Anisorac Ioan
Ambii de la Palatul Copiilor Timișoara
Loc 2 – Lazăr Luca
– Pui Nicoleta
De la Clubul Copiilor Brad
Loc 3 – Corodeanu Cristina – Palatul Copiilor Arad

Karting
Loc 1 – Borbely Carla – Clubul Copiilor Brad
– Pui Larisa – Clubul Copiilor Brad
– Pui Nicoleta – Clubul Copiilor Brad
Loc. 2 – Manoli Mălina – Clubul Copiilor Brad
– Ocheanu Răzvan – Clubul Copiilor Brad
– Lazăr Alexandru – Clubul Copiilor Brad
Loc 3 – Vasiu Rareș – Clubul Copiilor Brad
– Bradeanu Tudor – Clubul Copiilor Brad
– Bot Robert – Clubul Copiilor Hunedoara

 Tenis de masa
Liceu
Fete
Loc 1 – Laszlo Cristina – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Loc 2 – Kiss Iasmina – Liceul tehnologic de transporturi auto “Henri Coandă” Arad
Baieti
Loc 1 – Bodea Sebastian – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Loc 2 – Ilisie Octavian – Liceul tehnologic “Sava Brancovici” Ineu
Loc 3 – Kandt Sergiu – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Gimnaziu
Fete
Loc 1 – Balaban Diana – Școala Gimnazială Șimand
Loc 2 – Haras Karina – Școala Gimnazială Șimand
Baieti
Loc 1 – Cristea Liviu – Școala Gimnazială “Nicolae Bălcescu” Arad
Loc 2 – Burca Darius – Școala Gimnazială “Nicolae Bălcescu” Arad
Loc 3 – Faur Adrian – Școala Gimnazială Zărand

 Informatică
Gimnaziu
PPT
Loc 1 – Palatul Copiilor Arad
Loc 2 – Clubul Copiilor Ineu
Loc 3 – Școala Gimnazială “Iosif Moldovan” Arad
Grafica
Loc 1 – Palatul Copiilor Timișoara
Loc 2 – Palatul Copiilor Arad
Loc 3 – Clubul Copiilor Chisineu Criș
Liceu
PPT
Loc 1 – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Loc. 2 – Clubul Copiilor Ineu
Grafica
Loc 1 – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Loc 2 – Palatul Copiilor Timișoara
Creație literară
Cls. a IV-a
Loc 1 – Țurcan Ines – Clubul Copiilor Ineu
Loc 1 – Rada Anastasia – Palatul Copiilor Pitești
Loc 2 – Dumitrescu Maria – Palatul Copiilor Buzău
Loc 3 – Negru Ștefan – Palatul Copiilor Pitești
Clasa a V-a
Loc 1 – Alessandriu Raissa – Palatul Copiilor Buzău
Loc 1 – Varga Mare Matei – Școala Gimnazială “Virgil Iovănaș” Șofronea
Loc 2 – Șandor Andrea – Școala Gimnazială “Aurel Vlaicu” Arad
Loc 3 – Matei Nicoleta – Palatul Copiilor Pitești
Clasa a VI-a
Loc 1 – Crișan Leonor – Școala Gimnazială “Gabriel Borla” Buteni
Loc 1 – Ciul Beniamin – Clubul Copiilor Ineu
Loc. 2 – Harabula Patricia – Școala Gimnazială “Virgil Iovănaș” Șofronea
Loc 3 – Tache Irina – Palatul Copiilor Pitești
Clasa a VII-a
Loc 1 – Sârb Beatrice – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Loc 1 – Mărgăian Aleea – Școala Gimnazială “Gabriel Borla” Buteni
Loc 2 – Vanci Mario – Școala Gimnazială Groseni
Loc 3 – Nema Bianca – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Clasa a VIII-a
Loc 1 – Protase Ana – Școala Gimnazială “Iosif Moldovan” Arad
Loc 1 – Ștefanescu Albert – Palatul Copiilor Timișoara
Loc 2 – Oanță Andrei – Palatul Copiilor Pitești
Loc 3 – Radu Marina – Palatul Copiilor Buzău
Clasele IX-X
Loc 1 – Popa Marina Athina – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Loc 1 – Postolache Aida Romina – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Loc 2 – Georgescu Ana Maria – Palatul Copiilor Pitești
Loc 3 – Truț Cristina – Liceul Teoretic “Mihai Veliciu” Chisineu Criș
Clasele XI-XII
Loc 1 – Căpățână Alina – Clubul Copiilor Ineu
Loc 1 – Bărbălan Maria – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Loc 2 – Barbură Magdalena – Liceul Teoretic “Mihai Veliciu” Chisineu Criș
Loc 3 – Negru Rebeca – Clubul Copiilor Chisineu Criș
Arte plastice și vizuale
Liceu
Loc 1
Jula Nicole – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Sterpu Theodora – Palatul Copiilor Iași
Loc 2
Andra Bianca – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Sănehie Denisa – Palatul Copiilor Iași
Loc 3 Glogor Maria – Clubul Copiilor Sebiș
Boda Sara Elena – Clubul Copiilor Sebiș
Gimnaziu
Loc 1 Poșchiu Amalia – Palatul Copiilor Iași
Spiru Cernat Lorena – Palatul Copiilor Iași
Fica Mihaela – Palatul Copiilor Arad
Morodan Ana – Palatul Copiilor Arad
Nica Rareș – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Horosnyi Raluca – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Avram Timea – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Ciucur Maria – Clubul Copiilor Sebiș
Loc 2
Moisa Mădălina – Palatul Copiilor Iași
Lehaci Maria – Palatul Copiilor Iași
Petho Eliza – Clubul Copiilor Sebiș
Creț Aisa – Palatul Copiilor Arad
Huțu David – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
David Natalia – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Leucuta Sara – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Grec Anastasia – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Loc. 3
Luchiean Eliza – Palatul Copiilor Iași
Zopota Ramona – Clubul Copiilor Sebiș
Codau Maria – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Tripa Emanuela – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
Primar
Loc 1
Ilinca Miriam Natalia – Școala Gimnazială “Vasile Pop” Bocsig
Băg Vlad – Școala Gimnazială Moroda
Jurca Oana – Clubul Copiilor Sebiș
Ciocan Ana – Clubul Copiilor Ineu
Loc 2
Mecea Rut – Clubul Copiilor Sebiș
Bud Ana Maria – Școala Gimnazială Carand
Morar Maria – Clubul Copiilor Ineu
Oală Antonia – Clubul Copiilor Ineu
Hardaut Filip – Clubul Copiilor Sebiș
Lengyel Mihaela – Școala Gimnazială Barsa
Muraru Iulia – Școala Primara Susani
Minulescu Maria – Clubul Copiilor Sebiș
La arte toți preșcolarii participanți au fost premiați
Am avut preșcolari participanți de la Clubul Copiilor Sebiș, Clubul Copiilor Lipova, Liceul Teoretic Sebiș, Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu, Școala Gimnazială Sintea Mare, Palatul Copiilor Arad, Palatul Copiilor Iași, Palatul Copiilor Timișoara
La disciplinele cu participare indirecta putem spune ca lucrările copiilor mai pot fi văzute pana vineri în cadrul expoziției de la Clubul Copiilor Ineu
 Karate
Loc. 1 – Grama Stelian – Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu
– Balazs Sara, Balazs Carla, Ardelean Budișan Patricia Alessia – Palatul Copiilor Arad
Loc. 2 – Csegezi Darrin – Palatul Copiilor Arad
Loc. 3 – Princoschi David – Palatul Copiilor Arad

Festivitatea de deschidere

Contactează-ne!
Loading...

Call Now