Rezultate de performanță la Colegiul „Mihai Viteazul” Ineu

Faza judeţeană a olimpiadelor şi concursurilor şcolare se apropie de final. Ca de fiecare dată, facem bilanţul rezultatelor obţinute şi concluzionăm, cu satisfacţie, că acesta este destul de bogat, cu performanţe remarcabile. Premiile şi menţiunile cu care au fost recompensaţi cei mai merituoşi elevi ai noştri au venit ca o consecinţă firească a unei munci stăruitoare, a seriozităţii şi perseverenţei le care le-au manifestat ei şi profesorii care i-au pregătit. Aceste performanţe confirmă calitatea activităţii didactice din şcoala noastră şi contribuie, prin ele însele, la creşterea prestigiului ei. Totodată ele reprezintă un imbold pentru obiective şi mai îndrăzneţe, un catalizator pentru folosirea cu mai multă eficienţă a potenţialului existent.

Adresăm felicitări tuturor, elevi şi profesori deopotrivă, pentru tot ceea ce au realizat şi le urăm atât lor cât şi celor care încă nu au dat întreaga măsură a valorii lor, mult succes în continuare.

Dir.adj. Iga Veniamin

Prof. Grăjdănescu Angelica

 

Olimpiada de limba engleză- etapa judeţeană

Popescu Alexandra (VII A), prof.coordonator Miron Florina – premiul I- calificată la ETAPA NAŢIONALĂ

Hapşa Alexandru (X A) ,prof. coordonator Banc Liliana – premiul I calificat la ETAPA NAŢIONALĂ

Dobromirescu Ligia (VII B)  prof. coordonator Miron Florina – premiul I

Faur Ştefan Ioan (X A), prof. coordonator Banc Liliana – premiul II

 

Olimpiada de geografie -etapa judeţeană

Luciu Mario ( IX A), prof. coordonator  Pap Florian- calificat la ETAPA NAŢIONALĂ

Hanăş Vasile Natanael ( XI A),prof. coordonator Răducan Sorin- menţiune

Oancea Anda (V A), prof. coordonator Răducan Sorin- premiul I calificat la ETAPA NAŢIONALĂ

Marcea David Alexandru (VI A) ,prof. coordonator Răducan Sorin- premiul I calificat la ETAPA NAŢIONALĂ

 

Concursul GeoMondis

Lucio Mario (IXA), Oros Cosmin (XA), Hanas Natanael (XIA) şi Hălmăgean Luiza (XIIC) pregătiţi de profesorii Pap Florian şi Răducan Sorin- locul I, calificaţi la ETAPA NAŢIONALĂ

 

Olimpiada de educaţie fizică şi sport – etapa judeţeană

Moţ Larisa( XI E), prof. coordonator Haz Adina – calificată la ETAPA NAŢIONALĂ tenis de masă

Borteş Bianca (XI C), prof. coordonator Manguci Anamaria – locul III

 

Olimpiada de limba şi literatura română – etapa judeţeană

Cornea Mihaela (VIII C), prof. coordonator Turean Luciana- mențiune

Bunea Eliza (VII B), prof. coordonator Patko-Szabo Corina- mențiune

 

Olimpiada de istorie – etapa judeţeană

Santa Octavian ( VIII B) prof. coordonator Berariu Alina – menţiune

Ţolea Oana (X C) prof. coordonator Iga Veniamin – menţiune

 

Concursul Naţional „ Călători prin istorie”- etapa judeţeană

Oancea Anda (V A) prof. coordonator Iga Veniamin menţiune

Popa Mariana (VI A) prof. coordonator Berariu Darian- menţiune

Marcea David (VI A prof. coordonator Berariu Darian)- premiul II

 

Olimpiada de matematică – etapa judeţeană

Jurjiţa Alexandru (VI A), prof. coordonator Dobai Sorina -mențiune

Tamaş Narcisa(VIII C), prof. coordonator Jurca Dorina – mențiune

 

Concursul judeţean  de matematică „Ioan Aron”

Oancea Anda (V A), prof. coordonator Dobai Sorina  mențiune

 

Concursul judeţean  de matematică şi sport „Teodor Jurca”

Tamaş Tamara(V A), prof. coordonator Dobai Sorina -premiul III

Răducan Maria(V A), prof. coordonator Dobai Sorina – mențiune

Oancea Anda (V A), prof. coordonator Dobai Sorina  -mențiune

Marcea David (VI A), prof. coordonator Dobai Sorina- premiul I

Jurjiţa Alexandru (VI A), prof. coordonator Dobai Sorina -premiul III

Popa Marina (VI A), prof. coordonator Dobai Sorina -premiul III

Nica Daria(V B),  prof. coordonator Gaica Maria  -mențiune

Cociuba Iulia (VII B), prof. coordonator Lazăr Mariana -premiul II

Gherda Denisa(VII A), prof. coordonator Jurca Dorina -premiul III

Bunea Eliza(VII B), prof. coordonator Lazăr Mariana – mențiune

Olah Roland (VII A), prof. coordonator Jurca Dorina  -mențiune

Miclăuş Maria (VII B), prof. coordonator Lazăr Mariana -mențiune

Petcu Andrei Paul (VIII C), prof. coordonator Jurca Dorina -premiul I

Dozy Victoria (VIII A), prof. coordonator Dobai Sorina -premiul II

Cornea Mihaela(VIII C), prof. coordonator Jurca Dorina- premiul III

Ignat Mihai (VIII C), prof. coordonator Jurca Dorina -premiul III

Tamaş Narcisa(VIII C), prof. coordonator Jurca Dorina – mențiune

 

Olimpiada de fizică – etapa judeţeană

Ciocan Alexandru (IX A), prof. coordonator Huhn Otmar -premiul III

 

Olimpiada de biologie-etapa judeţeană

Sebastian David, prof. coordonator Alda Nicoleta- menţiune

 

Olimpiada de religie –etapa judeţeană

Tira Adelina (IX A), prof. coordonator Sandor Cristian- mențiune

 

Olimpiada de electronică şi automatizări-etapa judeţeană

Cociuba Dima Daniel(XII F),prof.coordonatori Crainic Marius,Mărcutiu Costantin- premiul I

 

Olimpiada de mecanică-etapa judeţeană

Laszlo Cristian Ioan (XII E), prof.coordonatori Bunaciu Petru,Mărcutiu Costantin- premiul II

Bradean Daniel (XI E), prof. coordonatori Bunaciu Petru, Mărcutiu Costantin- premiul III

Jurj Codrut Valentin, (XI E) prof. coordonatori Bunaciu Petru, Mărcutiu Costantin- premiul II

 

Târgul judeţean al firmelor de exerciţiu

Premiul II- Secţiunea „Ţinuta vestimentaraă” -clasa XII D, prof. coordonator Marian Adina

Premiul II- Secţiunea „Tranzacţii”- clasa XI D, prof. coordonator Faur Mirela

Târgul regional al firmelor de exerciţiu

Premiul I- Secţiunea „Tranzacţii”- clasa XI D, prof. coordonator Faur Mirela

Premiul  I- Secţiunea „Negociere ”- clasa XI D, prof. coordonator Faur Mirela

Premiul II – Secţiunea „Materiale promoţionale”- clasa XI D, prof. coordonator Faur Mirela

Menţiune – Secţiunea „Cea mai bună mascota” – clasa XI D, prof. coordonator Faur Mirela

Menţiune Cel mai bun stand – clasa XI D, prof. coordonator Faur Mirela

 

Concursul „Alege! Este dreptul tău!” – etapa judeţeană

Tolbaru Melisa (IX D), prof. coordonator Faur Mirela- mențiune

Irimia Ştefan (X D), prof. coordonator Faur Mirela- mențiune

Slăv Denis (XI D) , prof. coordonator Faur Mirela -mențiune

 

 „ Olimpiadele Comunicării “ Universitatea Politehnică din Timișoara

Belean Emanuela  XII B, prof. coordonator Rechtenwald Lavinia -Compozitie, redactarea unui eseu în limba română –menţiune

Marian Lucia(XI C), prof. coordonator Rechtenwald Lavinia- Traducere in limba franceză –menţiune

 

Concurs National Geoinfovirtual

Luciu Mario ( IX A) prof. coordonator  Pap Florian- locul II

Oros Cosmin ( X A) prof. coordonator  Pap Florian -menţiune

Mihuţ Dorian IX B, prof. coordonator Pap Florian- menţiune

Muţ Maria, Burcă Raul, Raţiu Ramon (XII C) prof. coordonator  Pap Florian -Menţiune

 

Concurs regional – „Probleme actuale ale omenirii” ediţia a VII-a

Locul I – Hălmăgian Luiza şi Cozma Dariana: tema „Corupţia ne afectează pe toţi”, prof. coordonator  Pap Florian prof. coordonator  Pap Florian

Locul I – Lucio Mario şi Lorenzo Mureşan: „Gunoiul spaţial”, prof. coordonator  Pap Florian

Locul II – Faur Ionuţ şi Costuţ Luca: „Fake news-fenomenul dezinformării globale”, prof. coordonator  Pap Florian

Locul III -Teodor Adrian şi Dragotă Darius: „Efectele globalizării asupra identităţii naţionale”, prof. coordonator  Pap Florian

Locul II -Mureşan Lorena şi Bucatoş Georgiana„Globalizarea” prof coordonator Răducan Sorin Morariu Mircea

 

Concurs Terra- faza judeţeană

Olah Roland , prof coordonator Pap Florian- menţiune

 

Cupa „Moş Nicolae” -fotbal

Locul II -echipa de juniori, ciclul primar, prof. coordonator Haz Adina şi Banc Raul

 

Concursul regional de artă fotografică „Pasărea măiastră”- Secţiunea fotografie

Prack Cristian, prof. coordonator Ancuţa Mihaela – premiul I

 

Contactează-ne!
Loading...

Call Now