Mountain Bike Ineu 2019

Mountain Bike Ineu este o competitie de ciclism off-road care are scop promovarea ciclismului si vietii active care se adreseaza atat ciclistilor amatori cat si celor profesionisti.

In aceasta editie concursul se va desfasura pe un traseu de 30km in zona orasului Ineu, judetul Arad, startul aflandu-se in parcarea Hanul Moara cu Noroc, un partener foarte important si in editiile trecute ale concursului.

Formular inscrieri: http://tiny.cc/ulqz7y
Harta GPSies a traseului de anul trecut: https://goo.gl/wM7X1x
Declaratie minori: https://goo.gl/DSZMSK

PROGRAM:
8:30 – 9:45 Inscrieri, ridicari numere de concurs, verificare echipament
10:00 Start traseu principal (30 km)
10:30 Start traseu Kids & Family (circuit)

PARTICIPAREA LA COMPETITIE ESTE GRATUITA !
Se mai pot face înscrieri şi la faţa locului, în ziua competitiei (13.07.2019) inainte de start.

IMPORTANT !
În cazul anulării competiţiei în caz de forţă majoră sau din motive care nu depind de organizator, acesta nu va suporta în nici un fel costurile adiacente (transport, cazare, masă, etc.) ale participanţilor.

ECHIPAMENT OBLIGATORIU
Următoarele echipamente sunt obligatorii pentru fiecare participant care va fi prezent la start:
– cască de protecţie;
– număr de concurs care conţine cipul de cronometraj (pus la dispoziţie de către organizator)
– bicicleta în stare bună de funcţionare
Refuzul purtării unei căşti de protecţie pe durata competiţiei atrage descalificarea atât în timpul competiţiei cat şi după eveniment, luănd în considerare anumiti factori precum declaratii / poze facute in timpul cursei.

TRASEU
Traseul cuprinde zone care să pună în evidenţă si aspecte tehnice ale mountain bikingului şi curpinde porţiuni înguste şi expuse, pietre, rampe urcuşuri şi coborâşuri abrupte.In pare parte traseul este facut pentru a fi accesibil oricarui ciclist cu un nivel minim de antrenament.
Cursa va fi marcată cu semne specifice şi bandă semnalizatoare pentru direcţionare. Devierea de la trasee (chiar şi neintenţionată) va atrage după sine descalificarea automată.
Concurenţii nu au voie sa facă modificări ale traseului în timpul evenimentului. Organizatorii îşi rezervă dreptul de a face modificări neanunţate prealabil în cazul unor situaţii de urgenţă ca de exemplu: condiţii meteo nefavorabile sau pentru a garanta siguranţa concurenţilor în timpul cursei.
Organizatorii vor asigura prezenţa unui deschizator şi a unui închizător care să se asigure ca traseul şi concurenţii sunt în siguranţă pe tot parcursul competitiei acestia oferind si asistenta tehnica in limita echipamentului minim detinut.
Limita de timp pentru parcurgerea traseului este de 4 ore.

Informatii suplimentare la numerele de telefon afisate.

Va dorim spor la pedalat,
MTB Ineu – Cycling Team
Echipa Mountain Bike Ineu 2019 (Volunteers & Event Team)

Nume participant
Categorie varsta
SEX
Traseu
Echipa
Localitate
Marius TOLEA 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) MTB Ineu – Cycling Team Ineu, Arad
Sima Rares 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) MTB Ineu – Cycling Team Ineu
Benea Ioan 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) CS Ineu Ineu
Voda Bogdan 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Cycling Team Arad Arad
Barbu Stefan Aristide 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Lexus Bike Team Arad
Mos Paul 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Zona Enduro DEZNA
Barbu Maya KIDS Female KIDS Lexus Bike Team Arad
Vitelar Adrian 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) VDL Team Arad Arad
Costin Radu 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Petrosani
LAVRIC STEFAN 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Bicicliștii Veseli Arad
Giurec Flavius 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Individual Lipova
Craciun Raul 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Clubul Sportiv Gratzu Oradea
VINCZE ERWIN 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Vincze Lea KIDS Male KIDS Arad
Velea Lorand 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Cluj Napoca
Hudacov Oana Mădălina 19 – 29 ANI Female Traseu principal (30km) Arad
Cristian Serbanescu 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Dumbravita
Csuvár Attila 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Peloton Békéscsaba
Klein Adriana 40 – 49 ANI Female Traseu principal (30km) Experienta Multisport Arad
Aslau Laura 50+ Female Traseu principal (30km) Arad
Klein Daniel KIDS Male KIDS Arad
Gheorghe Alin Busui 50+ Male Traseu principal (30km) Arad Sailing Team Arad
Horvath Tiberiu-Robert 50+ Male Traseu principal (30km) Arad Sailing Team Arad, Romania
Mihăilescu Florin 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) . Timisoara
Moraru Lavinia 30 – 39 ANI Female Traseu principal (30km) Lexus Bike Team Vladimirescu
Jipa Radu 50+ Male Traseu principal (30km) Arad Sailing Team Arad
STOIADIN MIHAI 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Iorga Radu 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Sebis
Kovacs Sandor 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Samob Team Salonta
Dan Andrei Anul nasterii este 1991, nu se poate selecta in modul in care e facut formularul. Male Traseu principal (30km) C.S.Gratzu Timisoara
Ionita Alexia 14 – 18 ANI Female Traseu principal (30km) Triatlon Team Timisoara Timisoara
Kerekes Emeric Gabriel 50+ Male Traseu principal (30km) Biciclisti veseli Arad
Olah Istvan 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Samob Team Salonta
Bradin George 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Clubul Sportiv sc Gratzu Lipova
Alexandrescu Ștefan 50+ Male Traseu principal (30km) București
Craciun Petru Samuel 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) Carcover Veloteca Racing Team Sintandrei
Craciun Laurentiu Calin 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Sintandrei Bihor
Cociuba Cosmin-Paul 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Ineu
Mamuleanu Claudiu 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Cioara Lucian 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
rotaru cosmin 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) arad
Deac Sorin Dinu 50+ Male Traseu principal (30km) Oradea
Tarce Paul 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Ineu
Fassel Ingrid-Imola 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Krepelka Filip 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Velocitas Timisoara
Schipor SEbastian 30 – 39 ANI Female Traseu principal (30km) Arad
Zsirka Lajos 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Samob Team Arad
Ciprian Herte 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Vladimirescu
Ancateu Alexandru 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Webasto arad
Cristea Emilia 14 – 18 ANI Female Traseu principal (30km) Arad
Cristea Emil Ioan 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Cojocariu Diana Alexandra 19 – 29 ANI Female Traseu principal (30km) Timisoara
Popa Daniel Alin 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Timisoara
Hatag 30 – 39 ANI Female Traseu principal (30km) Timisoara
Hatag Emil-Raul 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Timisoara
Hatag Bianca 30 – 39 ANI Female Traseu principal (30km) Timisoara
Vochescu Adrian 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Petcu Andrei Paul 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) Ineu
Marta Lucian 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Costea Dan 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) Lapus, Maramures
Morarescu Dan Adrian 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Medias
Orboi Horațiu KIDS Male KIDS Carcover Recig Team Oradeq
Ardeu Patricia 19 – 29 ANI Female Traseu principal (30km) Arad
Ardeu Cristian 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Anderko David KIDS Male KIDS Carcover Veloteca Racing Team Sintion
Anderko David KIDS Male KIDS Carcover Veloteca Racing Team Sintion
Anderko Aron KIDS Male KIDS Carcover Veloteca Racing Team Sintion
Cornateanu Bogdan Gabriel 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) C.S GRATZU Campulung Muscel
Drutau Razvan 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Soferii Stei
Mihăilescu Florin 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Nu Timisoara
Andon Adrian 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Dumbravita
Bogdanel Ioan 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Dumbravita – Timis
Serbanescu Cristian 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Dumbravita
Stiubea Ciprian 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Timisoara
Petkes Tibor 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Cicor Arad
Nagy Tiberiu 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Velocitas Timișoara
Musca Bogda 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Leonard Chirla 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) Clubul Sportiv Gratzu Tămașda
Imbrea Alexandru 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Anina
Chirica Bogdan 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Timisoara
Afloroaie costel 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Vulturii Lipova
Rautu Bogdan Daniel 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Dumbravita
Fassel Ingrid-Imola 19 – 29 ANI Female Traseu principal (30km) Arad
Adrian Boros 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Biciclistii Veseli Arad
Mateiu Vlad Alexandru 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Fagaras
Darlea Dominic 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) Cycling Team Vladimirescu Vladimirescu
Petrișor Cosmin 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Gheorghe Ioana Cristina 30 – 39 ANI Female Traseu principal (30km) Arad
Frese Lucian 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Oradea
Ceontea Valentina 30 – 39 ANI Female Traseu principal (30km) Arad
Plesa Stefan 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) GaranaMTB Timisoara
Barbu Alexandru 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) Lexus Bike Team Arad
Somogyi Sándor 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Hajdúsági KTE Debrecen Lehel u 6
CATTAPAN DANIEL 50+ Male Traseu principal (30km) Salonta
Constantin Cosmin 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) CICOR ARAD
Constantin Cosmin 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) CICOR ARAD
Lature Casian 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) CICOR ARAD
Mone Florin 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Pielea Adrian 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) melcii Arad
Baul Darius 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) Ineu
Csuvár Attila 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Peloton Békéscsaba
Retezar Gabriel Tiberiu 50+ Male Traseu principal (30km) Arad
Retezar Valentin 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Pavel Andrei 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) WEB22 Dumbravita
Laszlo Erdos 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Békéscsaba
Badescu Laura Andrea 30 – 39 ANI Female Traseu principal (30km) Webasto Arad
Ancateu Alexandru 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Webasto Arad
TUDOROIU CRISTIAN 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) WEBASTO ARAD
Leucutia Alexandru 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Cicor Arad
Morarescu Dan Adrian 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Medias
Sime Casian KIDS Male KIDS Oradea
Sime Fabian KIDS Male KIDS Oradea
MARA FABIAN MARIO 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) TEAM MARA Chisineu-Cris
MARA BOGDAN 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) TEAM MARA Chisineu-Cris
MARA VIOREL 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) TEAM MARA Chisineu-Cris
David Ciprian 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Timișoara
Farcas Rebeca Gratiela 19 – 29 ANI Female Traseu principal (30km) Pecica, jud Arad
Stîngă Petru Rareș 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) COUMTB Riders Vașcău
Cev Alexandru 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) Sebis
Czibula Lucian 50+ Male Traseu principal (30km) Arad
Cioncioiu Iannis KIDS Male KIDS Pâncota
Iorga Radu 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Sebis
Sorescu Constantin 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Timisoara
Zurbau Razvan 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Sebis
Ivancu Adina 19 – 29 ANI Female Traseu principal (30km) Buteni
Cornea Catalin 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Timisoara
Cornea Larisa 19 – 29 ANI Female Traseu principal (30km) Timișoara
Busui Gheorghe Alin 50+ Male Traseu principal (30km) Arad Sailing Team Arad
Pantea Alex 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Pera Razvan 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Mocuta Raul 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Racing Bike Pro Arad
Horvath Tiberiu-Robert 50+ Male Traseu principal (30km) Arad Sailing Team Arad, Romania
Faur Gelu 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) Sebis
Boros Fabian 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) Biciclistii Veseli Arad
Fornade Nelu 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Fără Timișoara
Grecu Lucian 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Dumbrăvița
Mocuta Alex 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Racing Bike Pro Arad
Subota Andrei 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) KurwaPL Timisoara
Schipor Sebastian 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Curutiu Adrian 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) CS. Tibiscus Rachita
Andon Adrian 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Dumbravita
BALICI CLAUDIU 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) CTA Arad
Tilianu Florian Adrian 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) CarCover Veloteca Racing Team Baia de Cris
Stanciu Paul Sebastian 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) Vata de Jos
CIRJAK Mihaly 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Team Bilstein Arad
ILISIE Dezso 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Iorga Radu 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Sebis
Sabau Lucian 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Timisoara
Oprea Adrian 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Melcii Arad
Stanciu Paul Sebastian 14 – 18 ANI Male Traseu principal (30km) Vața de Jos
Cornea Catalin 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Timișoara
Cornea Larisa 19 – 29 ANI Female Traseu principal (30km) Timișoara
BOUROS FLORIN 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) ARAD
Ardelean Emil 50+ Male Traseu principal (30km) ARAD
Pantos Emil 30 – 39 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Leib Francisc Alfred 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Nagy Levente 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Petrut daniel 40 – 49 ANI Male Traseu principal (30km) Arad
Schön Eduard 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Timisoara
Drind Marius Daniel 19 – 29 ANI Male Traseu principal (30km) Timisoara

 

 

 

Contactează-ne!
Loading...

Call Now