Bilanțul performanțelor la Colegiul ”Mihai Viteazul” Ineu

La Colegiul “Mihai Viteazul” Ineu s-a făcut bilanţul performanţelor obţinute de elevi la diversele etape ale olimpiadelor şi concursurilor şcolare. Premiile şi menţiunile obţinute, într-un număr apreciabil, reprezintă concretizarea muncii perseverente a celor mai buni elevi şi, deopotrivă, a cadrelor didactice dedicate profesiei. Adresăm felicitări tuturor pentru ceea ce au realizat şi credem că aceste rezultate pot stimula dorinţa de afirmare şi pentru alţii, aşa încât palmaresul şcolii noastre să se îmbogăţească şi mai consistent la ediţiile următoare.

Mulţumim Primăriei şi Consiliului local Ineu pentru alocarea fondurilor necesare recompensării muncii elevilor.

Olimpiada de limba engleză- etapa județeană

Faur Ioan Ştefan (IX A), prof. coordonator Banc Liliana – premiuI I şi Menţiune la etapa naţională

Țurcan Cristian (IX A), prof. coordonator Banc Liliana – premiul II

Lazăr Rosana (IX A), prof. coordonator Banc Liliana – menţiune

Grama Alma Karina (VIIC), prof. coordonator Ghiura Cristian – premiul I

Balea Denisa Bianca (VIIC) ,prof. coordonator Ghiura Cristian – premiul II

Vaidasigan Denisa (VIIC), prof. coordonator Ghiura Cristian – premiul III

Cornea Mihaela (VIIC), prof. coordonator Ghiura Cristian – menţiune

Bar Bianca  (VIII A), prof. coordonator Miron Florina – premiul II

Târnovan Marian (VIII A), prof. coordonator Miron Florina – premiul III

Hanc David  (X A), prof. coordonator Miron Florina – premiul III

Țole Andrei (XI A), prof. coordonator Miron Florina – premiul III

Rafa Diana ( XI A ), prof. coordonator Miron Florina – menţiune

Concursul Național de Discurs Public în Limba Engleză -etapa județeană

Luciu Mario (VIII D), prof. coordonator Banc Liliana- premiul I

Concurs interjudețean de creație literară și artistică ,,THE WORLD NEXT DOOR”

Dragan Rareș, Bunaciu Alin, Stanca Cătălin, Cîrsta Bogdan, prof coordonator Miron Florina -premiul III

Faur Ionuț, Kiss Victor, Turcan Cristian, Costuț Luca, prof.coordonator Banc Liliana – Mențiune Secțiunea film

Dicu Ștefan, prof coordonator Miron Florina- mențiune Secțiunea Cover Book Design

„ Olimpiadele Comunicării “ Universitatea Politehnică din Timișoara

Boicu Ana (XII C) – Locul I -Secțiunea Traducere : Traducerea unui text din limba engleză în limba română, profesori coordonator Banc Liliana

Cozma Dariana (XI C)  – Locul II -Secțiunea Compoziție, limba engleză : Redactarea unui eseu , profesor coordonator Ardelean Cleopatra

Moț Adela (XII C )- Locul III – Secțiunea Traducere : Traducerea unui text din limba franceză în limba română, profesori coordonator Brădean Mariana

Olimpiada de fizică – etapa județeană

Ciocan Alexandru (VIII D), prof. coordonator Mehelean Sanda – premiul III, calificat la etapa naţională

Concurs „Terra”-etapa județeană

Cornea Mihaela (VII C), prof. coordonator Pap Florian – premiul I şi premiul III la etapa naţională

Bărbălan Maria şi Olah Ronald (VI A), prof. coordonator Pap Florian- menţiune

Olimpiada de Limba și literatura română- rezultate foarte bune la etapa județeană

Bar Bianca (VIII A), prof. coordonator Szabo Corina

Balea Bianca şi  Cornea Mihaela (VII C), prof. coordonator Turean Luciana

Popa Darius şi  Mot Robert (VII A), prof. coordonator Nemeș Dana

Olimpiada „Lectura ca abilitate de viaţă”

Nivelul I

Nica Daria şi Bubenyi Beatrice (V B), prof. coordonator Negruț Monica

Jula Nicole, Davila Andreea şi Popa Cipriana (V A) prof. coordonator Nemeș Sorin

Nivelul II

Andrioaia Giulia, Tripa Tara şi Guțu Andrea (VII A), prof. coordonator Nemeș Dana

Nivelul III

Răduţ Oana (IX C), prof. coordonator Nemeș Sorin

Olimpiada „Tinerii dezbat”

Faur Ioan Ştefan (IX A), Răduţ Oana,Ţole Oana (IX C), prof. coordonator Preda Cristina

Olimpiada de matematică- etapa județeană şi participare la concursul „Traian Lalescu”

Ciocan Alexandru (VIII D), prof. coordonator Dobai Sorina – premiul III

Ţucudean Adrian (XII A), prof. coordonator Bortoş Aura – premiul III

Concursul Internaţional de Matematică şi Informatică „Caius Iacob” – secţiunea Programare:

Faur Ioan Ştefan (IX A), prof. coordonator Truţ Marius – premiul II

Crîsta Bogdan Nicuşor (XII A), prof. coordonator Jurca  Florin – mențiune

Concursul Internaţional de Matematică şi Informatică „Caius Iacob” – secţiunea Raţionanent matematic+ Dagău Alexandra (XII A), prof. coordonator Bortoş Aurora- premiul I

Concursul Internaţional de Matematică şi Informatică „Caius Iacob” – secţiunea Tehnică matematică – Munteanu Ciprian, prof. coordonator Jurca Dorina – mențiune

Concursul de matematică și sport “Teodor Jurca”

Dobromirescu Izabela (VI B), prof. coordonator Lazăr Mariana- premiul I

Petcu Andrei (VII C), prof. coordonator Jurca Dorina – premiu I

Ciocan Alexandru(VIII), prof. coordonator Dobai Sorina – premiul I

Jurjița Alexandru (V A), prof. coordonator  premiul II

Cociuba Iulia (VIB), prof. coordonator Lazăr Mariana – premiul II

Bejan Alexandru (VI A), prof. coordonator Jurca Dorina – premiul II

Bulenyg Beatrice, Postolache Aida și Nica Daria (V A), prof. coordonator Dobai Sorina – premiul III

Bunea Eliza(VI B), prof. coordonator Lazăr Mariana – premiul III

Bar Bianca (VIII A), prof. coordonator Dobai Sorina- premiul III

Hârje Nicolae, Jurj Denisa(V A), prof. coordonator Dobai Sorina – mențiune

Toma Denis, Gherda Denisa (VI A), prof. coordonator Jurca Dorina – mențiune

Tamaș Narcisa, Cornea Mihaela, Ignat Mihai (VII C), prof. coordonator Jurca Dorina – mențiune

Luciu Mario (VIII A), prof. coordonator Dobai Sorina -mențiune

Olimpiada de informatică- etapa județeană

Faur Ioan Ştefan (IX A), prof. coordonator Truţ Marius- mențiune

Olimpiada de istorie- etapa județeană

Jusca Adelina (XII C), prof. coordonator Berariu Alina – mențiune

Barbalan Maria (VI A) prof. coordonator Iga Veniamin – mențiune

Olimpiada de geografie -etapa județeană

Luciu Mario (VIII D), prof. coordonator Pap Florian – menţiune

Hălmăgean Luiza(XI C), prof. coordonator Răducan Sorin – premiul III

Burcă Raul  (XI C), prof. coordonator Răducan Sorin – premiul III

Simpozionul „Probleme contemporane”

Burcă Raul şi Cozma Dariana XI C, prof. coordonator Răducan Sorin – premiul III

Olimpiada de biologie-etapa județeană

Sebastian David (X B), prof. coordonator Alda Nicoleta – premiul III

Olimpiada de mecanică-etapa județeană

Andra Daniel ( XIIE), prof. coordonator Bunaciu Petru – locul II

Morariu Denis (XIIE), prof. coordonator Bunaciu Petru- locul III

Anca Cosmin ( XI), prof. coordonator Mărcuţiu Constantin -menţiune

Laszlo Cristian (XI), prof. coordonator Mărcuţiu Constantin- menţiune

Olimpiada de electronică şi automatizări-etapa județeană

Cociuba Dima (XIF), prof. coordonator Crainic Marius – locul II

Concursul Internaţional ROBOTEC- AC

Jurj Eduard(IX C) şi Drăgan Sergiu (XI A) prof. coordonator Crainic Marius – premiul III

Concursul International de robotica Robotics Championship

Dragotă Daris (XI A), prof. coordonator Crainic Marius – locul III

Concursul „ Intelligent Electricity Generation “- Universitatea Politehnică din Timișoara

Dragotă Darius(XI A) şi Cociuba Dima Daniel(XI F)-mențiune, profesori coordonatori : Crainic Marius și Pavel Șeredan.

Concursul Infoeducație- etapa județeană -secțiunea roboți

Darius Dragotă (XI A),Eduard Jurj (IX B), prof. coordonator Crainic Marius – premiul 1

Competiţia BUSINESS PLAN- etapa judeţeană

Ciumău Denisa Maria şi Teuca Timotei, prof. coordonator Marian Adina – locul II

Concursul „Alege! Este dreptul tău!” – etapa judeţeană

Irimia Ştefan (IX D), prof. coordonator Faur Mirela – menţiune

Slăv Denis Mihai (X D), prof. coordonator Faur Mirela – menţiune

Târgul judeţean al firmelor de exerciţiu

Locul III – secţiunea Comunicare – negociere: clasa XI D „Festivity for all” SRL, prof. coordonator Marian Adina

Târgul regional al firmelor de exerciţiu

Menţiune- Cel mai bun vânzător+ Ciumău Denisa Maria, Teuca Timotei, Curta Raul, Flueraş emanuela, Bejera Daniel, prof. coordonator Marian Adina

Concursul de economie Virgil Madgearu

Premiul III+ Ardelean Ronela, Dehelean Andreea, Biriş Codruţ, Rîşteiu Emanuela, prof. coordonator Marian Adina

Concursul judeţean de arte „Craciun fericit!”

Ţolea Oana (IX C), prof. coordonator Moţ Dana – premiul I

Fekete Abel (VI C), prof. coordonator Moţ Dana- premiul III

Concursul de Artă fotografică ” Pasărea Măiastră”

Cristian Florin Prack (IX F), prof. coordonator Gănescu Mihaela – premiul II

Campionatul de fotbal- etapa judeţeană

Locul II – echipa de fotbal gimnaziu, prof. coordonator Haz Adina

Concursul de matematică și sport “Teodor Jurca”

Şah- Bărbălan Maria(VI A), prof. coordonator Drăgoi Tudor-locul II

tenis de masă- Petcu Andrei (VII C),

fotbal- echipa gimnaziu, prof. coordonator Haz Adina- locul II

handbal- echipa gimnaziu, prof. coordonator Manguci Anamaria- locul II

Concursul judeţean de pompieri „Cu viaţa mea apăr viaţa”

locul II – Mărcuţiu Claudiu, Rusu Răzvan,Herlo Sebastian, Haragea Horaţiu (X A)

Sursă – Prof. Angelica Grăjdănescu – Colegiul ”Mihai Viteazul” Ineu

 

 

 

Contactează-ne!
Loading...

Call Now